Taniec Wydarzenia zawiera Warsztaty zawiera Spring impro camp.Taniec Teatr Improwizacja

Spring impro camp.Taniec Teatr ImprowizacjaSpring impro camp.Taniec Teatr Improwizacja
Data: 14.03.2019
(Wydarzenie już sie odbyło!)
Lokalizacja: Marciszów
Miejsce: Agroturystyka Pustelnik Agro-Pustelnik Gospodarstwo Agroturystyczne, Pustelnik 26
Style: Rozciąganie, Improwizacja
Patronat: NIE (Jak zdobyć i co daje patronat?)
Facebook: Wydarzenie na Facebooku
Facebook:
Podziel się: Bookmark and Share
Opis:

Jest wiosno- zima, za oknem śnieg i polskie góry i pierwsze oznaki wiosny. Jesteś w fajnym i ciepłym miejscu, nie martwisz się o to, co dziś zrobić na obiad, a Twoim zadaniem jest tylko doświadczanie tego, co tu i teraz. Otacza cię grupa przyjaznych ludzi, takich jak ty- otwartych na eksplorację siebie i całego waszego spotkania poprzez improwizację.
Niezależnie od tego czy jesteś mniej lub bardziej niedorosły, czego dotychczas doświadczyłeś/doświadczyłaś , na ilu warsztatach byłeś/byłaś wcześniej i co umiesz, a czego nie - zapraszamy Cię do wspólnego poszukiwania nowych obszarów siebie i spotkania z drugim człowiekiem. Będziemy eksplorować na gruncie trzech płaszczyzn- improwizacji w teatrze, w szeroko pojętym tańcu/ruchu i na gruncie sprawności fizycznej.
Zależnie od Twoich potrzeb możesz doświadczyć uczestnictwa w dwóch grupach lub tylko w jednym zagadnieniu, które Cię zainteresuje.
Ponoć improwizacja uczy nas upadać i błądzić. Wielokrotnie. W przenośni i dosłownie. Na scenie i nie na scenie. Na arenie życia też. Tam, gdzie nie ma niczego robimy coś co nie wiadomo gdzie pójdzie i czy będzie dobre czy nie. Ach, cóż za niepewność!
Nie ważne, nie oceniamy. Nie zawsze będziemy najlepsi, ani nasze pomysły nie będą doskonałe. Prawo do błądzenia....
Improwizacja uczy współpracy,odpuszczenia sobie i "wyjścia z głowy". Uczy też bycia łagodnym dla siebie w sferze kreatywności.
To doskonałe narzędzie rozwojowe i odblokowywujące dla dosłownie każdego. Z pewnością pozwala poznać siebie.
Dlatego: pobłądźcie z nami, chodżcie poimprowizować! ????

Grupa Teatr- glos.cialo.tekst. Warsztat aktorski oparty na technikach improwizacyjnych z różnych gałęzi teatru. W programie podstawy teatru fizycznego i plastycznego. Ale także improwizacja komediowa i dramatyczna. Praca z ciałem i głosem, plastyka ruchu oraz praca na tekście. Będziemy pracować nad otwartością oraz nad słuchaniem i reagowaniem. Będziemy szukać skupienia i elastyczności. Przede wszystkim będziemy CZUĆ.

Grupa Taniec-Zajęcia będą miały na celu poszerzenie i wzbogacenie ekspresji ruchowej, a także emocjonalnej, w tańcu. Będziemy szukać nowych rozwiązań,z których można korzystać podczas improwizacji. Przebrniemy przez różnorakie koncepty, jakości, wielkości, a być może dojdziemy nawet do głosu i kontaktu. Nauczymy się, że nasz wewnętrzny "Obserwator" jest postacią o wiele istotniejszą niż wewnętrzny "Krytyk". Dowiemy się również czym różni się improwizacja solowa od grupowej, jak wpływa na nas otoczenie oraz jak "komponować" scenę i przestrzeń improwizacji.

Grupa Dance Conditioning- od jogi, stretchingu i wzmacniania ciała po zabawę ruchem i elementy tańca.Grupa dla tych,którzy chcą usprawnić i wzmocnić ciało , nabrać świadomości ciała i odwagi w ruchu.

Można połączyć grupę teatr z grupą taniec i grupę taniec z grupą dance conditioning.

Koszt uczestnictwa:
-jedna grupa 12h zajęć- 775 zł cena regularna, promocja pierwsze trzy osoby 750 zł
-dwie grupy 22h zajęć ( teatr/taniec lub taniec/conditioning)- 850 zł, promocja pierwsze 5 osób 820 zł
Co ponadto? Dla wszystkich wieczorne integracje, sobotni impro jam i górskie spacery na świeżym powietrzu!

Zasady płatności:
Wpłata pierwszej raty w wys.250 zl w ciągu 6 dni od zgłoszenia. Dopłata do pełnej kwoty do 10 marca na nr konta organizatora.

Prosimy o przemyślane zgłoszenia. Obie wpłaty są bezzwrotne.
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania imprezy w terminie do dwóch tygodni przed wyjazdem. Wszelkie wpłaty są wówczas zwracane na konto.

Kwota zawiera opłatę za zajęcia, nocleg i trzy posiłki wegetariańskie dziennie.
W celu rejestracji prosimy o przesłanie formularza:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd0MPTzOfLxEkR6o_18holm738vE2Nh4UTutetvwNe_JYtepA/viewform

Gwarancją miejsca jest wpłata pierwszej raty !

Zajęcia i nocleg:
http://www.agropustelnik.pl/galeria-dobre-noclegi/

Dojazd:
-autem- wieś Pustelnik pod Marciszowem jest położona 90 km na pd-zach od Wrocławia miedzy Wałbrzychem a Jelenią Górą
-busem z Wrocławia-dla niezmotoryzowanych- zbieramy chętnych na wynajem busa, który dowiezie nas spod dworca we Wroclawiu pod sam ośrodek

Harmonogram wyjazdu:
14.03 CZWARTEK
przyjazd do godz.15:00
16:00- obiad
17-19 i 19-21 zajęcia tematyczne po 2 h kazda grupa
21:00- integracja
PIĄTEK I SOBOTA
9:00- śniadanie
10:11-rozgrzewka dla wszystkich
11-14 3 h zajecia tematyczne/czas wolny
14:00-mały posiłek
15:00-18:00 3 h zajęcia tematyczne/czas wolny
18:30- obiadokolacja
20:00- sobotni jam
NIEDZIELA:
9:00 śniadanie
10:00-12:00 i 12:00-14:00 zajęcia 2 h/czas wolny
14:00 obiad i wyjazd

kontakt:


O prowadzących:
Teatr- Aleksandra Kowalczyk-aktorka, reżyserka, pedagożka teatru. Wegetarianka. Feministka. Cyklistka.
Ukończyłam PWST we Wrocławiu w 2009 roku. Piszę i reżyseruję bajki w Krakowskim Biurze Promocji Kultury. Można zobaczyć na scenach całej Polski. Współpracuję z krakowskim Teatrem Nowe Przestrzenie i warszawskim Teatrem Druga Strefa. Od kilku lat wraz z Darkiem Szymorem tworzę autorskie stand `upy. Ciągle szukam swojego miejsca na ziemi. Najbardziej kocham, zarówno jako aktorka, jak i jako reżyserka, pracę polegającą na improwizacji. Improwizacja daje wolność i przynosi najlepsze efekty. A najpiękniejsze momenty na scenie, to te, kiedy aktor sam się zaskakuje. I to właśnie trening improwizacyjny może przynieść takie zaskoczenia. Uwielbiam zaskakiwać siebie i być zaskakiwaną - i w życiu i na scenie.
Taniec- Przemysław Kwaśniewski- dyplomowany instruktor, tancerz, student Choreografii i Techniki Tańca na Akademii Muzycznej w Łodzi. Jego przygoda z tańcem nie zaczęła się, jak to zwykle bywa, na sali w profesjonalnym studio. Przemek zafascynował się kulturą Hip-Hop jeszcze w szkole podstawowej, gdzie dzięki teledyskom i filmom poznawał pierwsze kroki. Razem ze znajomymi trenował na boiskach, placach, tam gdzie się dało. Dopiero po kilku latach trafił na regularne zajęcia, gdzie zaczął szlifować swój warsztat. W tym czasie zdobył wiele nagród na ogólnopolskich konkursach zarówno w kategoriach solowych, jak i grupowych. W 2012 roku zaczął stawiać swoje pierwsze kroki jako instruktor tańca w Szkole Tańca Bohema. Od tego czasu uzyskał dyplom instruktora tańca ze specjalnością stylów ulicznych, jak i dyplom instruktora fitness. Obydwa te roczne kursy, jak i już wieloletnie doświadczenie, pozwalają mu prowadzić zajęcia w sposób profesjonalny. Obecne Przemek uczy się w Łodzi i dalej doskonali swoje umiejętności, a jego apetyt na wiedzę pozostaję nienasycony. W trakcie swojej kariery szkolił się, między innymi, pod okiem takich instruktorów jak: Moncel Duren (USA) – Hip Hop Jamel "Loose Joint" Brown (USA) – Hip Hop Gabriel Francisco (USA) – Jazz Witold Jurewicz (Polska) – Technika Ruchu Hiroyuki "Hiro" Suzuki (Japonia) – House OG (Niemcy) - House Krzysztof Mazur (Polska) – Hip Hop, House Yugson Wantedposse (Francja) – Hip Hop Fred Folks ( Anglia) – Funky Styles Lucas Migliorini (Brazylia) – Ragga, Dancehal

Dance conditioning- Iza Łogonowicz- magister sztuki, dyplomowany instruktor tańca i pilates,absolwentka AWF i ASP w Poznaniu. Posiada ponad 7 letnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć i kursów tanecznych. Współpracuje ze szkołami tańca w Szczecinie takimi jak High Definition Dance Studio, Kimama, StudioMusicialove i prowadzi regularne warsztaty taneczne w Poznaniu i całej Polsce. Znana światu przede wszystkim jako tancerka tribal fusion, ale każdy, kto zasmakował zajęć z Izą wie, że potrafi dać prawdziwy wycisk. Fascynuje ją praca nad świadomością ciała i jego sprawnością. Kształciła się w zakresie tańca współczesnego przy Szkole Tańca Współczesnego w Poznaniu jak też zajęć i projektów organizowanych przez Polski Teatr Tańca w Poznaniu. Również w Poznaniu przeszła szkolenie z zakresu Labanowskiej Analizy Ruchu pod kierunkiem pedagogów z uczelni Codarts w Rotterdamie. Wielokrotna uczestniczka warsztatów z zakresu Gaga z Natalią Iwaniec (improwizacja i repertuar).Komentarze
-->