Taniec Wydarzenia zawiera Imprezy zawiera Show Baletowe "PIĘKNO TAŃCA"

Show Baletowe "PIĘKNO TAŃCA"Show Baletowe "PIĘKNO TAŃCA"
Data: 18.10.2017
(Wydarzenie już sie odbyło!)
Lokalizacja: Warszawa
Miejsce: Dom Kultury "ARSUS"
Style: Modern Jazz, Balet
Patronat: NIE (Jak zdobyć i co daje patronat?)
Facebook:
Podziel się: Bookmark and Share
Opis:

PIĘKNO TAŃCA - show baletowy dla dzieci i dorosłych.

 

Najpiękniejsze fragmenty z baletów klasycznych i współczesne układy solo, duety i grupowe w wykonaniu tancerzy Warsaw Ballet i zaproszonych gości - to właśnie tworzy „Piękno Tańca”. Dzięki temu niezwykłemu zestawieniu klasyki ze współczesnością widzowie będą mieli szansę zobaczyć jak wielka jest różnorodność tańca, ile taniec może przekazać i będą mogli doświadczyć jego ulotności.

 

Gdy nie było jeszcze słowa - był już taniec.

 

Od dawien dawna ludzie bowiem szukali sposobu na wyrażenie siebie i swoich emocji oraz skomunikowanie się z drugim człowiekiem. Z tych właśnie prób, które przybierały bardzo prymitywną formę ekspresji ruchowej powstał TANIEC - mówienie ciałem.

 

Według definicji ogólnej taniec to forma sztuki składająca się z celowo wybranych sekwencji ludzkiego ruchu, który może mieć wartość estetyczną i/lub symboliczną. Tańce mogą być podzielone i opisane ze względu na rodzaj choreografii, rodzaj ruchów lub historyczne i kulturowe pochodzenie.

 

W bardziej poetyckim ujęciu taniec jest sekretnym językiem duszy - taką definicję nadała tańcowi Marta Graham - jedna z najbardziej znanych kreatorek sceny tanecznej. Na przestrzeni wieków wykształciło się kilkaset różnych form i stylów tańca: taniec klasyczny zwany baletem, taniec współczesny, taniec ludowy, modern, jazz, hip hop, neoklasyka, postneoklasyka i wiele wiele innych. Jego piękno poza gracją, siłą, elegancją, dynamiką, ekspresyjnością itd. polega niezaprzeczalnie na ulotności. Trwa dokładnie tylko tyle ile trwa. Co więcej - ponieważ narzędziem tańca jest ciało ludzkie ta ta sama choreografia (układ taneczny) za każdym razem będzie wykonana troszkę inaczej, czyli zwyczajnie będzie inna, co sprawia, że nigdy więcej nie zobaczymy tego, co widzieliśmy kiedyś.

 

Zapraszamy na PIĘKNO TAŃCA - daj się porwać magii tańca!

 

Bilety do nabycia tutaj:

https://ewejsciowki.pl/warszawa/teatry/warsaw-ballet,761/piekno-tanca-show-baletowy,6619?eventId=77522#Komentarze
-->