Taniec Wydarzenia zawiera Warsztaty zawiera Jedyne w Polsce warsztaty i audycje do Uniwersytetu Artystycznego CODARTS

Jedyne w Polsce warsztaty i audycje do Uniwersytetu Artystycznego CODARTSJedyne w Polsce warsztaty i audycje do Uniwersytetu Artystycznego CODARTS
Data: 15.04.2016
(Wydarzenie już sie odbyło!)
Lokalizacja: Siedlce
Miejsce: Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce
Style: Balet, Taniec Współczesny
Patronat: TAK
Facebook:
Podziel się: Bookmark and Share
Opis:

W dniach od 15 do 17 kwietnia w Siedlcach odbędą się jedyne w Polsce warsztaty i audycje do CODARTS - jednego z najlepszych Uniwersytetów Artystycznych w Europie, który mieści się w Rotterdamie (Holandia).

Od lat castingi do tej szkoły cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem adeptów tańca z całego świata. Ukończenie tej szkoły daje dyplom i tytuł zawodowego tancerza, który honorowany jest w krajach Unii Europejskiej, USA i Kanadzie. Siedlce znalazły się w gronie takich miast jak Barcelona (Hiszpania), Livorno, Naples (Włochy), Rotterdam (Holandia) i Bordeaux (Francja), Coimbra (Portugalia), w których Uniwersytet Artystyczny CODARTS postanowił w tym roku przeprowadzić swoje audycje w dziedzinie tańca. W tych dniach na naszej scenie będzie można również zobaczyć najlepsze spektakle spod szyldu "Codarts". 

CODARTS to Uniwersytet Artystyczny na skalę międzynarodową, gdzie kształci się około 1000 studentów z całego świata. Uczelnia oferuje wysoki poziom kształcenia w dziedzinie muzyki, tańca i sztuki cyrkowej. Wydział tańca Uniwersytetu Artystycznego CODARTS (do niedawna zwany Rotterdamską Akademią Tańca) został założony w 1931 roku przez Corrie Hartong i Gertrud Leistikow. Obecnie jest jednym z najbardziej znanych i wiodących instytutów tańca współczesnego w Europie. Misją Uniwersytetu Artystycznego CODARTS jest szkolenie przyszłej światowej czołówki samoświadomych artystów tańca w programie studiów licencjackich, dając solidne podstawy wszechstronnych i nowoczesnych umiejętności tanecznych i stworzenie jasnej wizji studenta tańca współczesnego. CODARTS aspiruje do kształcenia wysoko wykwalifikowanych artystów tańca, z optymalnym przygotowaniem do kariery tancerzy, którzy bez trudu znajdują pracę na międzynarodowym rynku pracy. Aplikacja na poszczególne programy i kierunki nauczania na Uniwersytecie Artystycznym CODARTS ma charakter audycji. CODARTS przeprowadza kilka przesłuchań każdego roku, zarówno w Holandii, jak i za granicą. Na przesłuchaniach eksperci CODARTS oceniają umiejętności techniczne tancerzy, ich możliwości rozwoju zarówno pod względem technicznym, artystycznym jak i motywacyjnym.


Więcej szczegółowych informacji na temat programów kształcenia na Uniwersytecie Artystycznym CODARTS na www.codarts.nl

Jedyne audycje i warsztaty w Polsce odbędą się właśnie w Siedlcach od 15 do 17 kwietnia w Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce. Szczegółowe informacje oraz warunki uczestnictwa dostępne pod nr telefonu 25 794 31 75, 797 170 864, 797 199 342  oraz na stronie www.ckis.siedlce.pl  Zgłoszenia prosimy kierować na adres 
 

Talent on The Move

W niedzielę, 17 kwietnia o godz. 17:00 na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce wystawiony zostanie spektakl w wykonaniu studentów Uniwersytetu Artystycznego Codarts w Rotterdamie. Spektakl „Talent On The Move 2016” – tworzy fascynująca mieszanka 7 różnorodnych utworów ukazująca nie tylko wszechstronne talenty tancerzy, ale też ciekawy program i hipnotyzujący kolaż choreograficznych wizji światowej sławy choreografów.

Grupa najlepszych tancerzy ostatniego roku CODARTS zabierze nas w niecodzienną taneczną podróż, od prac stworzonych specjalnie na miarę spektaklu, po zupełnie nowe utwory, do istniejącego repertuaru najlepszych choreografów, zaprezentowaną jako intrygujące show.
W tegorocznej odsłonie spektaklu „Talent on the Move” zobaczymy prezentacje z repertuaru takich choreografów jak: Kyle Abraham, Stephen Shropshire, Jiri Kylian, Juanjo Arques, Joerie Dubbe, Amos Ben-Tal, Ton Simons. Obsadę spektaklu stanowi starannie dobrana, międzynarodowa grupa młodych tancerzy, kształconych w kultowym miejscu dla tańca współczesnego - Uniwersytecie Artystycznym CODARTS w Rotterdamie. 

Rezerwacje i bilety dostępne są w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS, tel. 25 794 31 89. Zapraszamy!Komentarze
-->