Taniec Szkoły zawiera SalsHall Ortodox

salshall ortodoxIstnieje od: 2004 r.
Siedziba główna: Warszawa , METRO STARE BIELANY Ul. Kleczewska 38/40
Style:
Facebook: Fanpage
Facebook:
Podziel się: Bookmark and Share
Opis:

Szkoła Tańców Karaibskich SalsHall Ortodox, jako pierwsza w Warszawie, 6 lat temu, wprowadziła regularne zajęcia z dancehall’u; tańca z Jamajki.

 

Szkoła Tańców Karaibskich SalsHall Ortodox powstała w 2006, od razu wprowadzając do swojej oferty zajęcia z dancehallu. Ponieważ była to zupełna nowość na rynku, niewiele osób wiedziało o istnieniu takiego stylu. Na zajęciach pojawiły się… 2 osoby, które pomyliły dancehall z hip hopem. Instruktorka i dyrektor artystyczny szkoły, Ale Camara, nie zraziła się jednak i postanowiła swoją miłość do tego tańca zaszczepić na gruncie polskim. Z uporem i determinacją promowała nową technikę, zainteresowała nią coraz szersze kręgi odbiorców. Dziś śmiało możemy napisać, że przyciągnęła na salę mnóstwo młodych entuzjastów. Znakomita większość z nich to teraz uznani tancerze i instruktorzy prowadzący zajęcia zarówno w SHO, jak i w wielu innych, ciekawych studiach tańca.

 

Szkoła, pod stałą opieką Ale, nie zwalnia tempa i wciąż z sukcesami krzewi jamajską kulturę na tanecznej scenie Polski. Zajęcia z dancehallu prowadzone są przez 7 dni w tygodniu na różnych poziomach zaawansowania – od grup początkujących do master class. Młodzi tancerze uczą się na nich zarówno podstawowych kroków, jak i wymagających kondycji choreografii, które potem reprezentują na różnych imprezach tematycznych. Ponad to, SHO jest liderem jeśli chodzi o autorskie programy nauczania. Jako pierwsza szkoła w Polsce wprowadziła zajęcia „shake’i i szpagaty” oparte na zasadach stretchingu, „trick’i w dancehallu”, które uczą head top’ów i przygotowują do zawodów dancehall queen oraz „slow&fast wine” przeznaczone dla odważnych dziewczyn, które nie boją się pokazać swojego sexappeal’u. Co więcej, SHO jest jedyną szkołą w Polsce, która rozpoczęła nauczanie dancehall soca – fuzję dancehallu z socą, tańcem z trynidadu i tobago
Dla tych, którzy chcą mieć z tańcem kontakt nie tylko w szkole na Mokotowie, ale też w domu, nagrano cykl filmików szkoleniowych pt. Dancehall, dziecinko!, które są dostępne na youtube. Możemy na nich zobaczyć, jak wyglądają konkretne kroki np. willy bounce czy pon di river oraz jak skutecznie i zdrowo rozciągnąć się do szpagatu.
Instruktorzy SHO wszystkimi swoimi umiejętnościami dzielą się też na licznych warsztatach na terenie całego kraju oraz na występach na imprezach miejskich. Mają na swoim koncie wiele festiwali międzynarodowych, imprez firmowych, występów w radiu i telewizji. Najbardziej chwalą się tym, że co roku tańczą na kultowej imprezie Urodziny Dancehall Masakrah, która znana jest każdemu, kto choć trochę interesuje się tą muzyką i stylem.

Szkoła Tańców Karaibskich to już w Warszawie marka. Tancerze są widoczni w kilku teledyskach polskich wykonawców, m.in. Juniora Stressa, który nagrał też dla SHO big up’y. Dołaczyli się do nich: Pablo27, MadMajk i Marek Bogdański.  Ekipa zdobyła też uznanie dancehallowych artystów z całego świata. Big up’y wysłali SHO m.in. Amzone, PefectGiddimani, Cola Man, Solo Banton, Dr Ring Ding, Shisha – European Dancehall Queen, czy Big Head – Big Head Promotion CEO. Ponad to, jeden z najbardziej rozpoznawalnych składów dancehallowych – RDX – na tyle polubił działalność SHO, że zaprosił tancerzy do pokazania się w dwóch klipach;  premiera pierwszego odbyła się na poczatku 2012, drugi jest w fazie postprodukcji.

 

Oferta:

Oferujemy kursy regularne, warsztaty weekendowe, wyjazdy taneczne, pokazy tańca i inne.

Kadra:

Założycelami i liderami są tancerka Ale Camara i muzyk Nikodem Bąkowski. Specjalizują się głównie w formach rootsowych.

Zdecydowana większość instruktorów to tancerze formacji SalsHall Ortodox.

Dojazd:

Jak trafić do Szkoły Tańców Karaibskich SHO?

 

Metrem: 
Stacja- Stare Bielany 

Autobusem: 
Linią: 156 – przystanek Metro Stare Bielany (Ulica Kasprowicza)
Liniami: 103, 197 - przystanek Metro Stare Bielany (Aleja Zjednoczenia)
Liniami: 110,112, 116, 184, 303 – przystanek Przybyszewskiego (Ulica Żeromskiego)

Moja treść

Kursy (3)

Kadra (11)

Zdjęcia (37)

Filmy (8)

  • Dodano: 19.01.2010
-->