Taniec Newsy zawiera Start projektu lato w TEATRZE TANIEC


Start projektu lato w TEATRZE TANIEC

LATO w TEATRZE-TANIEC

MIEJSKI OŚRODEK KULTURY w Olsztynie
i grupa twórcza PRACOWNIA TAŃCA PRYZMAT
16-29 lipca 2012

 

strona projektu:  http://pryzmat-taniec.pl/page/show/39375305

 

Celem projektu jest integracja środowiskowa młodzieży, która chciałaby rozwijać umiejętności z zakresu sztuki taneczno-teatralnej oraz młodzieży z ograniczonym dostępem do kultury, zagrożonej wykluczeniem społecznym i ekonomicznym, która nigdy do tej pory nie miała możliwości poznania i obcowania ze sztuką.
Lato w Teatrze- Taniec to atrakcyjna oferta dla uczniów, którzy z różnych przyczyn spędzają wakacje w Olsztynie. Projekt obejmuje dwu tygodniowe warsztaty (tańca współczesnego, nowoczesnego, modern jazz,  aktorskie, kostiumowo-scenograficzne, muzyczne i promocyjno-dziennikarskie) wraz z towarzyszącym integracyjnym programem kulturalnym, efektem którego będzie powstanie spektaklu finałowego oraz działań po zakończeniu projektu. Głównym środkiem artystycznym stanie się ruch i taniec.

Basia Święcicka (prowadząca warsztaty aktorskie) o tematyce projektu:

 

„Na warsztatach „Lato w Teatrze- Taniec” mamy być twórcami każdego naszego dnia, pamiętając z pokorą, że zawsze twórczość wymyka się twórcy i nigdy efekt końcowy nie jest dokładnie taki, jaki chcieliśmy… czasem bywa lepszy od tego wymarzonego J

Nasze spotkania mają być radosną i niewymuszoną zabawą dzieci, nastolatków i dorosłych instruktorów w teatr . Będziemy się wspólnie uczyć, kreować i rozwijać wyobraźnię. Będziemy sobie pomagać w uświadomieniu, czym jest nasze ciało, ile może „powiedzieć”, czym są słowa wypowiedziane i przemilczane… 

Oby się nam udało dotrzeć do naszego „wewnętrznego głosu”!

Nasz wiodący temat: „Dziecko jest ojcem człowieka” zapożyczyliśmy od Williama Wortswortha. Cel, do którego zmierzamy jest prosty i zarazem niezwykle trudny: pokazanie, jak dzieci widzą dorosłych, czego dorośli mogą nauczyć się od dzieci, kiedy dorośli zachowują się jak dzieci, a kiedy od dzieci wymaga się bycia dorosłymi… Mnożyć tematy i problemy będziemy w trakcie edukacji tanecznej, plastycznej, muzycznej i teatralnej. Pomogą  nam w tym bohaterowie literaccy, których dobrze znamy z dzieciństwa. Na warsztatowej „planecie Lata w Teatrze” zaaranżujemy spotkanie Alicji z krainy czarów z Małym Księciem, spróbujemy podyskutować z nimi, a może pomagając im odnaleźć drogę w pełnym absurdów  świecie dorosłych, pomożemy i sobie… Efektem naszych spotkań stanie się oryginalny scenariusz i spektakl, za który będą odpowiedzialni wszyscy uczestnicy oraz instruktorzy.

Pamiętajmy, że dorosłym nie wolno żartować z dzieci.“

 

Projekt zakłada zajęcia warsztatowe dla chętnych uczestników z grupy wiekowej 8-19 

lat.  W projekcie weźmie udział 46 uczestników.

 

 

 

Organizatorzy: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, Instytut Muzyki i Tańca, Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie wraz z grupą twórczą Pracownia Tańca Współczesnego PRYZMAT
Patronat Honorowy:
Kuratorium Oświaty w Olsztynie
Partnerzy:
Miejski Zespół Profilaktyki i Terapii Uzależnień, KINO STUDYJNE AWANGARDA 2,  Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Biskupcu, Pałac Młodzieży im. Orląt Lwowskich w Olsztynie, OHP Warmińsko-Mazurska Wojewódzka Komenda, Urząd Miasta w Biskupcu, Dom Kultury w Biskupcu

e-teatr.pl, e-teatr.tv, taniecPOLSKA.pl,
Patronat medialny:
Gazeta Olsztyńska, TVP Olsztyn, Radio Olsztyn, Radio Planeta

 

 

PROGRAM projektu

 

W ramach projektu planowane są następujące działania:

 • 16-29 lipca Warsztaty aktorskie, taneczne, kostiumowo-scenograficzne, muzyczne i promocyjno-dziennikarskiego (tylko dla uczestników do projektu)
 • Ø  19 lipca godz. 18:00 Wieczór ze Sztuką Taneczną Kino Studyjne Awangarda 2 Bilet: 10 zł, WSTĘP WOLNY dla uczestników projektu
  projekcja filmu
  RYTM TO JEST TO Plac Jana Pawła II 2/3 Książnica Polska  
 • Ø  22 lipca godz. 12:00 – Ruchowe działania w przestrzeni miasta - spotkanie pod RATUSZEM WSTĘP WOLNY dla publiczności 
 • Ø  22 lipca godz. 19:00 Otwarta Scena Tańca odc.3 sala kameralna, Kamienica Naujacka WSTĘP WOLNY dla publiczności. ul.Dąbrowszczaków 3 - prezentacja spektakli i dyskusje pospektaklowe  


Gość specjalny: pokaz prac warsztatowych pod kierunkiem MARYSI STOKŁOSY

oraz
Pracownia Tańca WSPÓŁCZESNEGO PRYZMAT, grupa twórcza MOKu, spektakl: „open/close”  tańczą i wykreowali: Anna Afeltowicz, Selena Popławska/Paulina Spiel , Monika Parafiniuk, Kamila Olszewska
choreografia:
Katarzyna Grabińska i tancerze, muzyka: Rapheal Gualazzi, Thom Hanreich, Aix, Em Klemm 

O artystach:
Pokaz prac warsztatowych pod kierunkiem MARYSI STOKŁOSY 

w trakcie w procesu twórczego (work in progress), który powstał w ramach projektu Sie tu tworzy., którego organizatorem jest Ola Zdunek.
Opis warsztatu:
Propozycja wspólnej pracy nad kompozycją w skali mikro i makro. Tworzenie ruchu. Tworzenie spektaklu.
Jak rozpoczyna się proces twórczy? W jaki sposób korzystać z nowych źródeł inspiracji? Jak jej szukać w ciele, w sztuce wizualnej, w wyobraźni, w muzyce, w przyrodzie i w życiu codziennym?
Jakie wzory komponowania stosowali mistrzowie choreografii i do czego mogą się one nam przydać?
Ćwiczeniu warsztatu choreografa towarzyszyć będzie rozmowa o polityczności ciała na scenie, o wadze zadawanych przez twórców pytań i ich relacji z formą oraz o roli widza.
O pedagogu - Marysia Stokłosa:

Ukończyła choreografię w School for New Dance Development (SNDO) w Hogeschool voor de Kunsten w Amsterdamie oraz wydział tańca współczesnego w London Contemporary Dance School at The Place.


W latach 2006 – 2008 związana z choreografem Jeremy Wade‘em. Tańcząc w “Glory” oraz “And pulled out their hair…” występowała między innymi w Berlinie, Nowym Jorku, Brukseli, Barcelonie, Buenos Aires i Kopenhadze. Tańczyła także w: „This Universe” (choreografia Maija Reeta Raumanni), “Project Zero Point” (choreografia Sara Shelton Mann); “Die Zauberflote” (ch. Min Tanaka); B.O.B. The Final Cut (ch. Dick Wong); “sex me not” (ch. Aitana Cordero); “Vivienne” (ch. Lea Anderson); “Bach Bench” (ch. Jonhathan Lunn) oraz spektaklach improwizowanych z Makiko Ito, Marią Mavridou, Unfinishd Company, Januszem Stokłosą i Orkiestrą Symfoniczną w Łodzi oraz Krakowie oraz (regularnie) z Kolektywem Melba.
Marysia jest autorką spektakli tanecznych – “Prawa Półkula”, “Vacuum”, “Fall in D”; oraz prac multidyscyplinarnych “X Apartments” (Nowy Teatr, Warszawa, 2010; 16.Internationale Schillertage, Mannheim, 2011), “Spotkanie 1” (Festiwal Temps d’Image 2006), “Burdąg” (m. in. prezentacja polskiej młodej sztuki Nova Polska, Lille 2001). Jej ostatni spektakl “Zatańczmy Chopina“ miał swoją premierę podczas polskiego dnia na Expo 2010 w Szanghaju.
Prowadzi Dom Pracy Twórczej Burdąg na Mazurach i Fundację Burdąg.

 

Pracownia Tańca Współczesnego PRYZMAT jest grupą twórczą Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie. Grupę tworzą ludzie, których językiem przekazu jest ruch.
Zespół operuje różnymi technikami tańca, a łącząc je z innym formami wyrazu scenicznego tworzy autorskie projekty. Aktywnie uczestnicy we wspólnych działaniach z innym artystami (m.in. realizacja trzech spektakli muzyczno-tanecznych z muzykami Elżbietą i Andrzejem Mierzyńskimi „Głód”, „Zaklęty Ptak”, „Sen Jednej Nocy”)
Grupa, przez cały czas poszukuje inicjatyw „pachnących” świeżością.  Eksperymentują, stawiają na fuzje różnych form, skupiając się na doświadczaniu oraz poszukiwaniu  własnego wyrazu scenicznego. 

Założycielem i choreografem grupy jest Katarzyna Grabińska

( laureatka m.in. NAGRODY PREZYDENTA MIASTA OLSZTYNA 2011 za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz TALENT ROKU 2010 w kategorii TERPSYCHORA- Taniec, przyznaną przez kapitułę Fundacji Środowisk Twórczych). Współorganizator i pomysłodawca OTWARTEJ SCENY TAŃCA i projektu LATO w TEATRZE-TANIEC www.pryzmat-taniec.pl

Spektakl: „open/close” (premiera odbyła się 24 marca, sala kameralna Amfiteatr, w ramach Otwartej Sceny Tańca odc.1)
Tańczą i wykreowali:
Anna Afeltowicz, Selena Popławska, Paulina Spiel , Monika Parafiniuk, Kamila Olszewska
Choreografia:
Katarzyna Grabińska i tancerze
Muzyka:
Rapheal Gualazzi, Thom Hanreich, Aix, Em Klemm

 

Krótki opis spektaklu:  Czasami widzimy dużo kolorów , czasami same szarości przeplatane strachem i lękiem. A co robimy gdy stoimy pod ścianą? Możemy próbować zamknąć oczy; uciec, przenieść się w świat fantazji i iluzyjności. Ale czy gdy przestajemy widzieć - to rzeczy znikają? Zapomnienie o nich choć na chwilę jest tak kuszące. Gdy mamy oczy szeroko otwarte widzimy wszystko, jesteśmy świadomi swoich lęków i niedoskonałości. Ale być może tylko wtedy możemy znaleźć wyjście …!?

 • Ø  Spektakl finałowy
  28.07.2012  godz. 16:00 scena Staromiejska, w ramach Olsztyńskiego Lata Artystycznego www.olsztynskielatoartystyczne.pl
  29 .07.2012 godz. 16:00, Amfiteatr w Biskupcu, w ramach partnerstwa z Polskim Stowarzyszeniem na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Biskupcu.  
 • 7 września Po projektowa wystawa zdjęć, MOK
  Spotkanie ma na celu merytorycznemu podsumowaniu i ewaluacji projektu. Ponadto, odbędzie  się otwarcie wystawy fotograficznej z projektu oraz projekcja filmu.

   

Nabyte umiejętności, po zakończeniu projektu młodzież będzie mogła kontynuować
i realizować w  Pracowni Tańca PRYZMAT www.pryzmat-taniec.pl (tj. w grupie twórczej Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie) oraz  podczas innych  zajęć twórczych w ramach działalności MOKu . 

 

 

Organizatorzy: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, Instytut Muzyki i Tańca, Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie wraz z grupą twórczą Pracownia Tańca Współczesnego PRYZMAT
Patronat Honorowy:
Kuratorium Oświaty w Olsztynie
Partnerzy:
Miejski Zespół Profilaktyki i Terapii Uzależnień, KINO STUDYJNE AWANGARDA 2,  Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Biskupcu, Pałac Młodzieży im. Orląt Lwowskich w Olsztynie, OHP Warmińsko-Mazurska Wojewódzka Komenda

e-teatr.pl, e-teatr.tv, taniecPOLSKA.pl,
Patronat medialny:
Gazeta Olsztyńska, TVP Olsztyn, Radio Olsztyn, Radio Planeta

 

 

strona projektu http://pryzmat-taniec.pl/page/show/39375305
www.latowteatrze.pl

 

Prowadzący

 

Barbara Święcicka – zajęcia teatralne
pedagog teatru ( dyplom Instytutu Teatralnego im. Z.Raszewskiego), animator kultury i reżyser (dyplom Studium Teatralnego I i II stopnia przy Teatrze im. S. Jaracza), prowadzi od 16 lat Teatr Nieskromny http://nieskromny.prv.pl/, warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży w regionie  oraz Dyskusyjny Klub Teatralny przy Teatrze S. Jaracza w Olsztynie. Od trzech lat współtworzy projekt „interTWINed” (międzynarodowe festiwale oraz warsztaty), skupiający pedagogów teatru ich\ grupy teatralne z Niemiec, Anglii, Włoch, Norwegii, Irlandii Estonii i Turcji. Członek zarządu Towarzystwa Kultury Teatralnej - oddz. w Olsztynie, nauczycielka dyplomowana, polonistka od 18 lat w II LO.

 


Aleksandra Zdunek – technika tańca współczesnego, podstawy tańca nowoczesnego
tancerka, dyplomowany pedagog tańca współczesnego (Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki), psycholog (UW), choreograf. Pierwsze kroki stawiała w olsztyńskich domach kultury, obecnie tancerka Mufmi Teatru Tańca pod dyrekcją Anny Piotrowskiej (Warszawa). W 2011 roku stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca,Art Stations Foundation, Poznań). Pomysłodawczyni i organizatorka projektu „Sie tu tańczy.”, realizowanego przy współpracy z Fundacją Burdąg. Jej choreografie były prezentowane m.in. na festiwalu Inwazja Sztuki Niezależnej „Rewizje” w Warszawie (2009 i 2010) oraz na międzynarodowym festiwalu „SzoloDuo” w Budapeszcie (2010 i 2011) gdzie została dwukrotnie nagrodzona przez jury.

 

 

 

Tatiana Asmolkova – technika tańca jazz, broadway jazz, klasyka

Doktorantka IS PAN.  Absolwentka Sankt-Petersburskiej Państwowej Akademii Kultury i Katedry Teorii i Historii Sztuki Akademii Baletu Rosyjskiego im. A. J. Waganowoj.  Choreograf w teatrze im. S. Jaracza w Olsztynie, wykładowca dyscyplin choreograficznych w Policealnym Studium aktorskim im. A. Sewruka, krytyk baletowy. Współpracuje z Pracownią Tańca PRYZMAT w zakresie warsztatu tańca klasycznego, broadway jazzu, realizując również wspólne projekty min. cykliczne spotkania sztuki tanecznej – OWARTA SCENA TAŃCA

 

Katarzyna Grabińska – technika tańca modern jazz i taniec współczesny
instruktor tańca, choreograf, założyciel Pracowni Tańca PRYZMAT (grupy twórczej Miejskiego Ośrodka Kultury), pasjonatka kitesurfingu.  Laureatka nagrody TALENT ROKU 2010 przyznaną przez kapitułę Fundacji Środowisk Twórczych oraz NAGRODY PREZYDENTA MIASTA OLSZTYNA 2011 za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej. Koordynator OTWARTEJ SCENY TAŃCA – projektu cyklicznych spotkań sztuki tanecznej. Koordynator LATA w TEATRZE-TANIEC w Olsztynie.
Współprace z muzykami Elżbietą i Andrzejem Mierzyńskimi tworząc projekty taneczno-muzyczne. Współorganizator i koordynator międzynarodowego projektu dla młodych tancerzy MOVe dance project Warmia and Masuria 2010.

 Eksperymentuje, stawia na fuzje różnych form, skupiając się na doświadczaniu oraz
poszukiwaniu  własnego wyrazu scenicznego.  Przez cały czas poszukuje inicjatyw „pachnących” świeżością i stara się zarażać  ludzi pasją do sztuki tanecznej. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz szkoły choreografii scenicznej Artystyczna Alternatywa w Krakowie, pracuje jako Kierownik działu Marketingu w Hotelu Krasicki w Lidzbarku Warmińskim.  Więcej informacji na http://pryzmat-taniec.pl/page/show/1153683705

 

 

Piotr Kubarewicz – zajęcia muzyczne
Zawodowo zajmuje się pracą z osobami niepełnosprawnymi, w tym od 2007 roku prowadzi grupę Teatr Dźwięku złożoną z dorosłych osób z upośledzeniem umysłowym. Grupa działa w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Biskupcu i jest dla osób niepełnosprawnych formą rehabilitacji, gdzie jednym z głównych form ekspresji jest gra na instrumentach etnicznych z różnych części świata. Strona grupy: www.teatr-dzwieku.pl

Z zamiłowania i w wolnych chwilach jest prezesem Stowarzyszenia Pro Cultura, w ramach którego organizowane są różne przedsięwzięcia animacyjno-kulturalne. Koordynował i prowadził zajęcia w ramach integracyjnego projektu “Wspólny Rytm” (2009rok),w którym udział wzięły osoby niepełnosprawne i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy projektu przygotowali wspólnie ponad 20 instrumentów perkusyjnych, i przygotowali uliczny  spektakl muzyczny W 2011 roku prowadził warsztaty bębniarskie dla

osób głucho-niewidomych, które zakończyły się przygotowaniem oprawy muzycznej dla pantomimy wystawianej na Zamku w Olsztynie podczas III  Festiwalu Twórczości Wszelakiej

 


Grażyna Jaśkiewicz-Steranko – zajęcia kostiumowo-scenograficzne
scenograf, dekoratorka, instruktorka plastyki, autorka tekstów kabaretowych i tekstów piosenek oraz nauczyciel akademicki.. Przez wiele lat zajmowała się tkactwem artystycznym. Ma w swoim dorobku ponad 200 prac. W latach 1998-1999 prowadziła samodzielną renowację ołtarzy Sacred Heart Parish, Kitchener w Kanadzie. Otrzymała szereg nagród i wyróżnień. Jest m.in. laureatką konkursu plastycznego (tkanina artystyczna) na Uniwersytecie w Waterloo w Kanadzie. Pisała także teksty kabaretowe. W 1980 r. wraz z Jagą Olesińską założyła Kabaret literacki „Loża”, działający przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Pracuje także w Pałacu Młodzieży w Olsztynie, gdzie prowadził „Atelier”. Przygotowuje młodzież do egzaminów na studia artystyczne w zakresie architektury, rysunku artystycznego, malarstwa, scenografii. Pracuje również jako scenograf w Teatrze im. Stefana Jaracza. Jest nauczycielem akademickim. Wykłada na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego oraz na Wydziale Nauk Humanistyczno-Społecznych Wyższej Szkoły Pedagogicznej Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Warszawie www.wix.com/scenograf, www.otostrona.pl/atelier 

 

 

 

 

 

Robert Lesiński- zajęcia promocyjno-dziennikarskie
Olsztyński dziennikarz radiowy . Absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej (ukończył polonistykę i studium dziennikarskie w 1990 r.). Karierę dziennikarską rozpoczął w połowie lat 80-tych jako dziennikarz w czasopismach regionalnych i ogólnopolskich. Do swoich największych sukcesów z tamtego okresu zalicza rozmowę z Tonym Halikiem opublikowaną w „Walce Młodych”. Od 1992 r. pracuje w Radiu Olsztyn – początkowo w redakcji muzycznej, obecnie prowadzi własne audycje poświęcone kulturze i turystyce, w których prezentuje twórców i animatorów kultury, interesujące miejsca i ludzi oraz lokalne wydarzenia. Autor cyklicznych audycji: „Nawigatorów Kulturalnych”, „Niedzieli Odkrywców”, „Rewii Książek” oraz „Tawerny Radia Olsztyn”. Wiceprezes Fundacji Środowisk Twórczych w Olsztynie.
 

 

 

 

OGÓLNY OPIS PROGRAMU „LATO W TEATRZE”

 

 

• krótka formułka o LWT w  materiałach prasowych pod informacją o spektaklu / danej edycji:

Lato w Teatrze – atrakcyjna oferta teatralna dla uczniów, którzy z różnych przyczyn spędzają wakacje w swojej miejscowości. Między 30 czerwca a 31 sierpnia 2012 roku w dwudziestu sześciu miastach i miasteczkach w całej Polsce odbywają się teatralne półkolonie i warsztaty, podczas których młodzi widzowie poznają teatr pod opieką profesjonalnych artystów, wspólnie przygotowując spektakl. Dzięki projektowi teatr staje się atrakcyjnym ośrodkiem działań twórczych i edukacyjnych również w czasie wakacji. Lato w teatrze jest projektem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego koordynowanym przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

 

• długa formułka opisująca projekt w każdym większym materiale prasowym oraz

na stronie projektu

Lato w Teatrze jest atrakcyjną ofertą teatralną dla uczniów, którzy z różnych przyczyn spędzą wakacje w swojej miejscowości. Projekt został zainicjowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i jest koordynowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

Tegoroczna piąta już edycja teatralnych półkolonii i warsztatów odbywa się między 30 czerwca a 31 sierpnia 2012 roku w dwudziestu sześciu miejscowościach w całej Polsce. Codziennie przez dwa tygodnie uczestnicy projektu pracują nad spektaklem pod opieką profesjonalnych artystów w sprofilowanych grupach: aktorskiej, scenograficzno-kostiumowej, muzycznej, dokumentacyjno-promocyjnej lub technicznej. Na koniec przedstawienie prezentowane jest w teatrze bądź innej przestrzeni miejskiej. W tym roku obok projektów teatralnych w ramach programu realizowane są także projekty taneczne.

Dwa tygodnie spędzone w teatrze są dla dzieci szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie. Profesjonalni artyści mogą podzielić się z doświadczeniem zawodowym i zaprezentować swoje metody pracy, a także poznać potrzeby i wrażliwość młodej widowni. Dzięki realizacji projektu Lato w teatrze teatr staje atrakcyjnym ośrodkiem działań twórczych i edukacyjnych również podczas wakacji, zyskując sobie tym samym nowych widzów, którzy w ciągu sezonu często nie uczestniczą w życiu kulturalnym.

W tegorocznej edycji projektu biorą udział:

Stowarzyszenie Teatr Okno w Białymstoku, Stowarzyszenie Kulturalno-Edukacyjne „Stacja Bukownica” w Bukownicy, Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy, Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku, Stowarzyszenie „In gremio” w Gdyni, Centrum Kultury w Knurowie, Stowarzyszenie Kultury Niefizycznej w Pietrzykowie, Fundacja MI-RO-RO w Kolbudach, Teatr Bagatela im. T. Boya-Żeleńskiego w Krakowie, TEATR FIGUR KRAKÓW Fundacja Działań Twórczych, Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi NOVA w Łośnie, Stowarzyszenie Teatralne CHOREA w Łodzi, Bydgoski Teatr Lalek “Buratino” w Małej Nieszawce, Muzeum Ziemi Mogileńskiej w Mogilnie, Żuławski Ośrodek Kultury w Nowym Dworze Gdańskim, Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie, Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Stowarzyszenie Teatralne Teatr Cinema w Michałowicach, Fundacja im. ks. Siemaszki - Centrum Edukacyjne

 

 

 

 

Radosna Nowina w Piekarach, Teatr Lalek „Pleciuga” w Szczecinie, Społeczne Stowarzyszenie Edukacyjno – Teatralne „Stacja Szamocin” w Szamocinie, Miejski Ośrodek Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, Teatr „Baj Pomorski” w Toruniu, Stowarzyszenie Teatr Wiczy w Toruniu, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Karpackiej „Karpatka” w Zawadce Rymanowskiej, Wałbrzyski Ośrodek Kultury, Klub Kultury „Falenica” w Warszawie, Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy im. Gustawa Holoubka, HOBO Art Foundation w Warszawie, Stowarzyszenie Działań twórczych “Republika Warszawa” w Warszawie, Fundacja Artystyczna PERFORM w Warszawie, Stowarzyszenie „Niezależna Manufaktura Taneczna” we Wrocławiu, Towarzystwo Kultury Czynnej we Wrocławiu.

 

 

 

 

 

www.pryzmat-taniec.pl

 

 

 

 

 

 

www.latowteatrze.pl

 

Komentarze

-->