Taniec Artykuły zawiera El Sol Salsa Festival – rytmy radości, kolory słońca w Warszawie


El Sol Salsa Festival – rytmy radości, kolory słońca w Warszawie

Podziel się: Bookmark and Share

To już za chwilę! Gorące latynoskie brzmienia, plejada gwiazd z całego świata i najbardziej zmysłowy taniec wszech czasów w roli głównej, czyli El Sol Salsa Festival – najważniejsze wydarzenie europejskiej sceny salsowej, które od jedenastu lat niezmiennie przyciąga tłumy entuzjastów celebracji życia na parkiecie!

Od 6 do 8 listopada br. Warszawa zmieni się    w    najgorętszą stolicę salsy. Ale to nie koniec!   W tym roku słoneczny festiwal zawitał już do Poznania, a w najbliższym czasie dotrze jeszcze do Bydgoszczy, Łodzi, Wrocławia i ponownie odwiedzi stolicę! A wszystko to przy dźwiękach energetyzującej muzyki, blasku scenicznych reflektorów, fleszy fotoreporterów oraz słonecznej oprawie win El Sol – sponsora tytularnego imprezy.

 

Coś więcej niż taniec

Salsa to pełen ekspresji karaibski taniec, będący fuzją elementów pochodzących z kultury afrykańskiej i hiszpańskiej: afrykańskich instrumentów, języka hiszpańskiego i jazzu. W latach 70. wraz z masową emigracją Portorykańczyków dotarła do USA, a pod koniec lat 90. trafiła do Polski. Od tamtej pory zdobyła niezwykłą popularność, stając się uniwersalnym językiem, którym posługują się ludzie ze wszystkich zakątków świata.

 

Salsa to nie tylko energetyzujący, namiętny taniec, budzący pozytywne emocje i podnoszący temperaturę parkietu. To przede wszystkim styl życia. Budzi pasję i namiętność, sprawia, że krew zaczyna płynąć szybciej w żyłach, wyzwala zmysłowość, sprzyja nawiązywaniu przyjaźni i oczywiście gwarantuje imprezę do białego rana! A wszystko to przy lampce najlepszego wina na El Sol Salsa Festival!

 

Marka El Sol została głównym sponsorem festiwalu salsy nieprzypadkowo. Salsa po hiszpańsku oznacza smak, a wina El Sol łączą w sobie gorący temperament i miłość do słońca, muzyki i tańca. Wino od zawsze towarzyszy tańcowi w celebracji życia – podkreśla Zuzanna Amarante, Brand Manager marki El Sol w Ambra S.A.

 

Królowie parkietu i rytmu

Tegoroczna edycja festiwalu to aż 4 dni wypełnione po brzegi imprezami, warsztatami na wszystkich poziomach umiejętności, koncertami i konkursami oraz targami akcesoriów tanecznych.

 

Na parę dni gorącokrwiści tancerze z całego świata opanują stolicę i wniosą do naszej jesiennej aury mnóstwo słońca, radości i karaibskich rytmów. Wielbiciele tańców afrokubańskich będą mogli czerpać najlepsze tradycje i najświeższe inspiracje od doświadczonych instruktorów przy energetyzujących brzmieniach salsy, kizomby, bachaty, rumby, reggaetonu i wielu innych.

Atmosferę podgrzewać będą najwyższej klasy DJ-e i artyści z całego świata. Zagra kultowy kubański zespół Alexander Aberu & Havana D’Primera, prezentujący fascynujący miks muzyki z pograniczna salsy, jazzu, funku oraz afrokubańskich brzmień. Legendarny puzonista, mistrz salsowych rytmów, Jimmy Bosch, wprowadzi klimat nowojorskich imprez klubowych. Pojawi się również rozchwytywany band salsowy LA MAXIMA 79. Ukoronowaniem gwiazd nadchodzącej edycji będzie niezwykła osobowość w świecie tańca – Król Mambo Eddie Torres.

Z Karaibów pochodzi mnóstwo tańców, które często są utożsamiane z salsą: mambo, rumba kubańska, cha cha cha, son, bolero – to tylko niektóre z nich. Latynosi mają szczęście wychowywać się w muzycznej kulturze. Dzięki temu, że muzyka i ruch są obecne w ich społeczności od dziecka, charakterystyczne ruchy salsy są dla nich naturalne, choć wcale nie każdy umie tańczyć – opowiada Anna Chagowska organizator festiwalu w Warszawie.

 

Didżejskie sety prosto z Kuby

Gwiazdą cyklicznych imprez tanecznych w pięciu miastach Polski będzie niezwykle charyzmatyczny artysta Hector Del Rio Torres, urodzony w Hawanie i wychowany wśród dźwięków afrokubańskich bębnów tancerz, muzyk i DJ. Wcielając się w rolę DJ-a HABANERO, dynamicznie poprowadzi nas w świat tropikalnego słońca i żywiołowej radości, a dodatkową porcję pozytywnych emocji zapewnią nam pochodzący z Karaibów zespół Nando del Rio oraz porywające pokazy choreograficzne serwowane przez profesjonalnych tancerzy.

Przed każdym z wydarzeń DJ HABANERO jeżdżąc po mieście czerwonym, zabytkowym cadillakiem wraz z tancerzami, przy dźwiękach muzyki zapraszać będą do szalonej zabawy w iście latynoskim stylu!

Na wszystkich wydarzeniach El Sol Salsa Festival obecne będą strefy El Sol partnera i głównego sponsora projektu.

Patroni medialni: Onet.pl, naszemiasto.pl, Radio Kolor, Gala.

Organizator listopadowego wydarzenia w Warszawie: Salsa Libre.

Główny sponsor: marka El Sol.

  • Dodał:
  • Ostatnie zmiany: 03.11.2015
  • Dodano: 03.11.2015

Komentarze

-->