Taniec Artykuły zawiera Top 5 - najlepiej tańczące gwiazdy muzyki


Top 5 - najlepiej tańczące gwiazdy muzyki

Podziel się: Bookmark and Share

Bycie gwiazdą muzyki nie jest takie proste jak się większości wydaje, to przede wzystkim ciężka praca i wiele poświęcej. Muzyka codzienna jak i w showbiznesie idzie w parze z tańcem, gwiazdy muzyki ciężko pracują, aby oprócz samej muzyki prezentować swoj wysoki poziom w tańcu. 

Taniec związany jest z kulturą popularną i dzięki niej rozwija się tak prężnie, to właśnie dzięki gwiazdom została zwrócona uwaga na wiele stylów tanecznych.

Prezentujemy 5 naszym zdaniem najlepiej tańczących gwiazd, które znają wiele stylów, inspirują się wieloma stylami, rozpowszechniają je i robią to w niesmaowitym stylu.

Miejsce 5 potanowiliśmy przyznać kolumbijskiej piękności, której biodra nie kłamią - Shakirze. Rozpowszechnia tradycyjne tańce, na ktorych się wychowała, przychodzi jej to niezywkle naturalnie. Oprócz bardzo charakterystycznego głosu, hipnotyzuje swoim tańcem brzucha i licznymi inspiracjami z innych stylów, takich jak dancehall czy pole dance.

Na 4 znalazł się kontrowersyjny Chris Brown, u którego w klipie zagościł sam Poppin’ Pete. Widać, że wokalista posiada dobry warsztat taneczny, zna style takie jak hip hop czy popping, dzięki temu jest w stanie zatańczyć niezwykle dynamiczne i ciekawe choreografie. Trzeba przyznać, iż malo kto może za nim nadążyć.

 

3 miejce zajmuje Justin Timberlake. Zaczynał od klubu Myszki Miki, obecnie jest jednym z najlepszych wokalistów popowych. Razem z nim i jego muzyką, dorasta i rozwija się jego taniec, zwykły biały chłopak, a rusza się niesamowicie. Choreografie dla niego tworzył między innymi Marty Kudelka, widać, że Justin poświęca dużo czasu na trening i że inspiruje się wieloma stylami, takimi jak hip hop czy popping. Potrafi zatańczyć praktycznie wszystko i wygląda przy tym niesmaowicie.

 

2 pozycje zajęła jedyna i niepowtarzalna Beyonce. Królowa jest tylko jedna i jest nią właśnie Beyonce, zarówno muzycznie jak i tanecznie. Oczywiście za całym jej sukcesem idzie ciężka praca i wyżeczenia - jej ojciec od dziecka przygotowywał ją do bycia super gwiazdą. Jej styl to połączenie seksowności z ulicznym pazurem, dzięki czemu na przestrzeni lat wypracowała sobie niezwykły styl.  Taniec  artystki jest zawsze doskonale dopasowany, pełen energii i coraz bardziej zaskakujący z każdym kolejnym show. Beyonce wspólpracuje z najlepszymi choreografami i tancerzami, tanczyła już m.i. z Les Twins.

 

Na 1 miejscu nie mógł być nikt inny jak Michael Jackson. On przedstawił szerszej publiczności taniec popping, a moonwalk stał się jego znakiem rozpoznawczym. Zawsze zaskakiwał niezwykłymi choreografiami, nieprzeciętnym stylem i pasją. Jest wielką inspiracją dla tancerzy na całym świecie i niekwestionowanym królem.

 

Komentarze

-->