Taniec Szkoły zawiera STREET DANCE STUDIO

street dance studioIstnieje od: 2012 r.
Siedziba główna: Kutno , Kutno
Style:
Facebook:
Podziel się: Bookmark and Share
Opis:

STREET DANCE STUDIO powstało 1 października 2012 roku, utworzone zostało przez instruktorkę tańca oraz prekursorkę tańca w Kutnie Joannę Zielińską. Korzenie grup tanecznych sięgają jednak 2010 roku kiedy to grupa młodzieży spotkała się na sali tanecznej i zaczęli trenować pod okiem Asi Hip-Hop i inne formy tańca... I tak narodził się w Kutnie street dance.

Dlaczego "STREET DANCE STUDIO"? Mamy swoje korzenie! nazwa też!

Nazwa Szkoły tańca pochodzi od pierwszej grupy tańca hip-hop w Kutnie - STREET DANCE CREW stworzonej przez Joannę Zielińską w 2010 roku. Grupa trenuje do dziś i jest też sekcją Kutnowskiego Domu Kultury,a jej skład niewiele się od tamtego czasu zmienił.

Co robimy?

Od marca 2011 roku zajęcia prowadzone przez Joannę Zielińską odbywają się w Kutnowskim Domu Kultury. No i się zaczęło - nowe grupy, nowe zajęcia nowi ludzie. Przez cały ten czas wspólnie pracowaliśmy na to , co mamy dziś. Z roku na rok powstają nowe sekcje, zespoły, zajęcia dla dzieci,młodziezy dorosłych oraz seniorów. Współpracujemy z wieloma zaprzyjaźnionymi szkołami tańca oraz instruktorami z Polski i zagranicy

Oferta:

OFERTA ZAJĘĆ:

HIP-HOP/ Street Dance
5-7 lat
8-11 lat
12-15 lat
młodzież pow 13 roku życia
pow 15 roku życia
Zajęcia odbywają się 1 raz lub 2 razy w tygodniu

DANCEHALL:
pow.13 roku życia
Zajęcia odbywają się 1 raz lub 2 razy w tygodniu

JAZZ:
Zajęcia dla osób w każdym wieku
Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu

OFERTA ZAJĘĆ DLA DOROSŁYCH

Skierowana jest do osób szukających w naszym mieście ruchu i sposobu spędzania wolnego czasu, na zajęciach będą mogli państwo wyszaleć się, odstresować, nabrać na zapas pozytywną energię oraz poznać własne ciało i nowych znajomych.To doskonała forma zajęć dla tych osób, które lubią ćwiczyć w grupie. Zajęcia grupowe, mają dużo plusów - przede wszystkim mobilizacja do ćwiczeń, różnorodność, miła atmosfera,nowe znajomości. Poniżej przedstawiamy państwu opisy kursów dla osób dorosłych.

ZAJĘCIA:

"3W1"-AEROBIK-GIMNASTYKA-TANIEC

DANCEHALL DLA KOBIET

JAZZ

ZAJĘCIA DLA SENIORÓW

Kadra:

Joanna Zielińska-

Joanna Zielińska - założycielka "STREET DANCE STUDIO- Szkoła Tańca Joanny Zielińskiej", które powstało w październiku 2012 roku. Instruktor, choreograf, trener, tancerka. Obecnie studentka pedagogiki specjalnej. Od 1997 roku jest związana ze sztuką, Młodzieżowym Domem Kultury w Kutnie, oraz Kutnowskim Domem Kultury, w których to zaczęła się jej przygoda, ze śpiewem, teatrem i w rezultacie z tańcem. Wiedzę o tańcu, której i tak ciągle jej było mało zdobyła również w szkołach tańca oraz ośrodkach kultury w całym kraju. Często zdobywała wiedzę od prekursorów tańca, którzy w dzisiejszych czasach znani są nie tylko w kraju, ale również za granicą. Uczy tańczyć odkąd skończyła szkołę średnią, zawsze to było jej marzeniem. Zaraz po maturze zdała egzaminy instruktorskie i uzyskała specjalizację "Instruktor tańca nowoczesnego ze specjalizacją HIP-HOP, BREAKDANCE, DANCEHALL".

Jest założycielką pierwszej HIP-HOPowej grupy tanecznej w Kutnie.
Założycielka grup tanecznych: STREET DANCE CREW, BEAT KILLERS, COOL KIDS, LUZIK, zespołu tańca jazzowego SZOK, DANGEROUS TEAM, SWAG TEAM. Pomysłodawca, założycielka i trener grupy dla osób dorosłych "3w1", oraz grupy tańca dancehall dla dorosłych. Założycielka pierwszej w Kutnie grupy tanecznej dla seniorów
Trener solistów oraz duetów. Obecnie pracuje w Kutnowskim Domu Kultury. Jest również instruktorem tańca na Uniwersytecie Trzeciego Wieku, ucząc osoby dorosłe. Jest Współorganizatorką wielu imprez plenerowych Kutna.

Sędziowała podczas III FESTIWALU OGNIA FIREPROOF w Kutnie w 2012 r. Zasiadała w jury na zawodach tanecznych dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym i przedszkolnym, w wojewódzkich Konfrontacjach Tanecznych, a także w konkursach tanecznych, w których brały udział dzieci niepełnosprawne. Współpracuje z teatrami ognia oraz kuglarzami, wymyślając im choreografie do występów. Jest laureatką wielu konkursów, przeglądów, turniejów i zawodów tanecznych na terenie całego kraju. Zdobywała podium na najlepszych turniejach tanecznych. Kariera instruktorska rozwijała się bardzo szybko. Została rozchwytywanym instruktorem oraz zapraszana jest na liczne warsztaty taneczne w tej roli. Prowadziła warsztaty oraz zajęcia taneczne m.in. w Warszawie, Łowiczu, Zdunach, Włocławku, Płocku, Zgierzu oraz Lipnie, ze styli :Hip-Hop, Dancehall, House, Breakdance, improwizacji tanecznej,jazzu.

Pracowała z wieloma najlepszymi polskimi instruktorami tańca oraz prekursorami styli tanecznych m.in.
- Ulą"AFRO" Fryc(Warszawa), z którą w 2011 roku zorganizowała" I WARSZTATY TANECZNE W KUTNIE",
- Gabrielem Piotrowskim(Białystok) " II WARSZTATY TANECZNE W KUTNIE " ,
- Izabellą Borkowską(Warszawa) - "warsztaty tańca jazzowego" .
- Branko Bielopotocky (Słowacja) Mistrz Świata w tańcu Hip-Hop III WARSZTATY TANECZNE W KUTNIE
- Marcinem Grochockim(Lipno)- pokazy,warsztaty taneczne, taneczne akcje rozwijające technikę
- Olek Olech (Warszawa)- taneczne akcje rozwijające technikę
- Olga "Kłapo" Roszak (Gdańsk)- występy kuglarsko - taneczne

Występowała w tanecznych teledyskach:
"Don't stop the body rock po 30stce" zespołu Stylowa Spółka Społem (SSS) - Kraków, oraz EBS "Profesja".

W samym Kutnie uczy tańczyć ponad 200 osób. Nie licząc kursantów szkolących się na warsztatach, które prowadzi w innych miastach. Ma wiele pomysłów na rozpowszechnienie tańca oraz wiedzy o tańcu. Wciąż planuje warsztaty,wyjazdy, oraz inne taneczne akcje. Chce, aby jej kursanci posiedli jak największą wiedzę o stylu tańca, jakiego się uczą. Pragnie, aby ludzie dostrzegli prawdziwe korzenie tańca, a nie posiadali informacje o nim z telewizji czy internetu, które i tak często są błędne. Podczas prowadzenia zajęć stawia na indywidualny rozwój uczestnika zajęć oraz na integrację grup, co wpływa na atmosferę, a zarazem na postęp w nauce. Jej zajęcia zawsze są pełne dzieci, młodzieży i dorosłych. Dzieci na zajęciach nie odstępują jej na krok ;) Gwarantuje świetną zabawę i wspaniałą atmosferę na zajęciach. Zawsze powtarza, że chce zarazić innych swą miłością do tańca i pasją. Tańczy codziennie, uważa że trening, to podstawowa część jej dnia, a taniec ma nieść szczęście i radość. W taniec wkłada całą siłę i miłość. Zawsze powtarza, że jest niezwykłą szczęściarą, bo w życiu robi to, co kocha i o czym zawsze marzyła.

To właśnie taniec jest całym jej życiem. Jest żywym przykładem na to, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Moja treść

Kadra (3)

  • Dodano: 03.10.2012