Taniec Ogłoszenia zawiera BALET KLASYCZNY

BALET KLASYCZNYRodzaj: Pozostałe
Aktualne: TAK
Lokalizacja: Wabienice
Style: Balet
Podziel się: Bookmark and Share
Opis:

W Centrum Baletowym Neoclassica prowadzimy profesjonalną naukę baletu klasycznego według autorskiego programu w oparciu m.in.: o "Zasady tańca klasycznego" Waganowej.

Te zajęcia stopnia 1 są przeznaczone dla osób, które albo zaczynają przygodę z baletem, ale niekoniecznie chcą zaczynać od stopnia 0 albo kiedys uczyły się baletu klasycznego i chcą kontynuować naukę.

Podczas zajęć BALET KLASYCZNY stopnia 1 - poziom początkujący uczymy:

- poprawnego ustawienia stóp,
- pracy nad najdrobniejszymi detalami,
- nomenklatury baletowej,
- pozycji, kroków,
- sposobów łączenia pozycji i ćwiczeń,
- poczucia rytmu oraz mądrego słuchania muzyki.

Stawiamy przede wszystkim na świadomość ciała oraz świadomość pochodzenia konkretnych póz (elementy historii tańca i baletu podczas zajęć). Dla nas najważniejsze jest, by nasi uczniowie - niezależnie od tego, w jakim są wieku - poza nienagannym wykonaniem konkretnych pozycji, doskonale wiedzieli, czym jest taniec klasyczny, jaka jest jego geneza, jakie są style i różne szkoły. Wyznajemy zasadę, że im więcej się wie i rozumie, tym bardziej świadomego wyboru się dokonuje.

Balet klasyczny na poziomie podstawowym przygotowuje dzieci i młodzież  do dalszego rozwoju tanecznego, czy to w szkole baletowej, czy podczas zajęć jazzowych, z tańca współczesnego i innych, a dla starszych jest świetną propozycją na zadbanie o kondycję swojego ciała oraz elegancję i gracje ruchów .

Dzięki świeżemu spojrzeniu na każdego z naszych kursantów i uczniów współpracujemy z nimi, doprowadzając ich na szczyt ich możliwości.

Program CBN jest ujednolicony, czyli każdy rozpoczynając u nas naukę jest prowadzony według określonych stopni, a nasi kursanci i uczniowie - niezależnie, czy uczęszczają z zamiarem kontynuowania nauki w CBN, czy też nie, są traktowani tak samo, czyli z miłością, pasją, szacunkiem i profesjonalizmem.